Potřebujete poradit?

371 140 900 (8-15:30 h)

Éterické oleje pro včely – výsledky našeho výzkumu prezentovány na vědeckých konferencích

Service AKH s.r.o.
Éterické oleje pro včely – výsledky našeho výzkumu prezentovány na vědeckých konferencích
Od roku 2019 se společnost 1. Aromaterapeutická KH a.s. aktivně podílí na vývoji přípravku pro podporu zdraví včel. Na tomto projektu spolupracujeme s Jihočeskou univerzitou. I když do uvedení přípravku na trh ještě zbývá dlouhá cesta, výsledky výzkumu z laboratoře i z terénu vypadají velmi slibně. Některé rostlinné silice/éterické oleje působí efektivně proti parazitickému roztoči Varroa destructor, proti původci vápenatění včelího plodu a moru včelího plodu. Zároveň jsou tyto látky dobře tolerovány samotnými včelami, jsou přeci součástí jejich přirozeného prostředí i potravy - nektaru rostlin.
Proč jsme se rozhodli pro projekt mající za cíl podporu včel?
Včely to v současnosti nemají vůbec jednoduché. K úhynům včelstev dochází nejen vlivem působení různorodých chemických látek v životním prostředí, vlivem změn klimatu, ale třeba i kvůli málo pestré stravě v důsledku pěstování monokultur. Oslabená včelstva tak snáze podléhají škodlivým organismům, jako je roztoč Varroa, bakteriální původce moru včelího plodu, virová onemocnění a plísně.

 

V roce 2021 byly dílčí výsledky výzkumu prezentovány Ing. Petrem Mrázem a Ing. Marianem Hýblem na vědecké konferenci v Bosně a Hercegovině (XII. International Scientific Agriculture Symposium Agrosym 2021).
Na doktorandské mezioborové konferenci Jihočeské Univerzity „Over the horizon and for mutual acquaintance“ byl poster Ing. Mráze s prezentovanými výsledky oceněn 1. místem.
Ve výzkumu budeme pokračovat a rádi Vás o výsledcích budeme dále informovat. Více informací o našem projektu podporujícím včely získáte na webu AROMAFLORA, kde se seznámíte i s našimi přípravky pro ošetření rostlin. Také tyto přípravky jsou založeny zejména na rostlinných silicích a bylinných složkách.

 

Kromě vlastního výzkumu v roce 2021, stejně jako minulý rok, přispějeme 10 % z obnosu získaného prodejem přípravků AROMAFLORA na včelařské vybavení a výzkum Jihočeské univerzitě České Budějovice.
Nákupem přípravků Aromaflora tak prospějete nejen své zahrádce, svým rostlinám, sobě, ale i včelám…
 
MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.
 
Nejnovější články na blogu
Mastná pleť si zaslouží naši pozornost
Service AKH s.r.o.
Jak odnaučit zvíře okusovat nábytek?
Service AKH s.r.o.

Související zboží

FUNGHI-STOP
15 %
INSECT-STOP
15 %
PLANT - PROTECTOR PLANT - PROTECTOR
15 %

Doprava zdarma
po ČR od 1 500 Kč

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice