371 140 900
(8-15:30 h)

HY-FLEA Mycí olej na srst 500 ml s lahví

Veterinární mycí přípravek s vůní Litsey cubeby a tymiánu určený pro srst a pokožku s parazity (blechami). Přečíst více
Kód produktu: F0011p
Značka: Aromafauna
Země původu: Česká republika
1 171 Kč
Dostupnost:
Méně než 5 kusů
Doručení: 2 - 3 pracovní dny

Aromafauna Příznaky

  • icon Dermatitidy
  • icon Paraziti
  • icon Nekvalitní srst
  • icon Alergie a atopie
  • expand_more

Představujeme vám

HY-FLEA obsahuje rostlinný olej z rostliny zederach indický (známý také jako neem), který odpuzuje blechy. Jeho složky narušují hormonální aktivitu a životní cyklus hmyzu. Působí také proti roztočům, tedy i na klíšťata.
Základem mycího oleje jsou opět rostlinné oleje – např. mandlový, jojobový nebo arnikový. Obsažený neemový olej hubí nejen dospělce hmyzu, ale snižuje i líhnutí ze stádia vajíčka a vykazuje larvicidní účinky. Prokázána byla využitelnost proti více než 400 druhům hmyzu, včetně blech, vší, much či komárů. Přidané éterické oleje z tymiánu, růžové palmy a litsey cubeby vytváří voňavou kompozici nepříjemnou pro obtížný hmyz.
​Veterinární přípravek schválený ÚSKVBL (073-14/C).

Použití

Mycí olej nařeďte s vodou, protřepejte a následně aplikujte do hodně mokré srsti směrem od hřbetu. Před nanesením oleje je důležité srst důkladně namočit, aby nabobtnala a lépe se následně zbavila nečistot. U dlouhosrstých plemen olej aplikujeme v řadách a lehce vmasírujeme do srsti a pokožky. Potom srst důkladně opláchneme vlažnou vodou. Pokud by se po opláchnutí vodou srst zdála mastná, doporučujeme použít lihový přípravek FELL-TONIKUM. Při použití mycích olejů srst rychleji schne.

Dávkování:
Malé zvíře: 1-2 ml oleje do 100 ml vody
Střední zvíře: 6-10 ml oleje do 500 ml vody
Velká zvířata: 15-20 ml oleje do 500-750 ml vody
Maxi zvířata: 20-30 ml oleje do 1000 ml vody
Koně: 50-100 ml oleje do 1000-1500 ml vody

Postup mytí srsti s mycími oleji naleznete v odkazu na videonávod ZDE.
 

Skladování

Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Veterinární přípravky mohou mít blahodárný, příznivý, revitalizující, uvolňující, utišující účinek, mohou podporovat hojení nebo doplňovat léčbu a příznivě působit na zdraví zvířat. Léčebné nebo hojivé vlastnosti, pokud není stanoveno jinak, jsou pouze okrajovou schopností přípravku, která vyplývá z charakteru a koncentrace účinných látek obsažených v přípravku. Nejedná se o léčivo.

Složky

  • icon Olej z vlašských ořechů
  • icon Nýmový olej (Neemový olej)
  • icon LITSEA CUBEBA Éterický olej
  • Všechny složky expand_more
  • Azadirachta indica Seed Oil (Neemový rostlinný olej), Helianthus annuus Seed Oil (Slunečnicový rostlinný olej), Laureth-4 (Emulgátor), Hydroxyethyl ethylcellulose (Stabilizační látka), Polysorbate 80 (Emulgátor), Juglans regia Seed Oil (Rostlinný olej z vlašských ořechů), Arnica montana Flower Oil (Arnikový olej), Simmondsia chinensiss Seed Oil (Jojobový rostlinný olej), Prunus amygdalus dulcis Oil (Mandlový rostlinný olej), Cymbopogon martini Oil (Éterický olej z růžové palmy), Lecithin (Fosfolipid), Thymus vulgaris Oil (Éterický olej z tymiánu), Litsea cubeba Fruit Oil (Éterický olej z litsey cubeby)

Tipy a zkušenosti

Při zablešení je potřeba přípravek aplikovat denně. Kromě koupání lze mycí olej i naředit 1:2 s teplou vodou a nastříkat přímo do srsti. Důležité je zohlednit to, že některá stádia blechy se vyskytují a přežívají volně v prostředí. Po zakuklení vydrží životaschopná i několik měsíců. Proto je třeba zaměřit se i na hygienu prostředí, kde zvíře žije, důkladně čistit pelíšky či kotce, ale i koberce, gauč, atd. K tomu je vhodný přípravek DESINF. Po aplikaci rozprašovačem např. na pelíšek jej překryjte přikrývkou kvůli intenzivnějšímu působení.

Potřebujete poradit?

Zákazníci také zakoupili

Dětský mycí olej MELINKA při ekzému Dětský mycí olej MELINKA při ekzému Dětský mycí olej MELINKA při ekzému
Dětská lecitinová emulze MARINKA s uklidňujícím účinkem Dětská lecitinová emulze MARINKA s uklidňujícím účinkem Dětská lecitinová emulze MARINKA s uklidňujícím účinkem
Vlasové tonikum APILINE při možném výskytu vší Vlasové tonikum APILINE při možném výskytu vší
Krémový balzám LUPISAN pro pokožku hlavy s lupy Krémový balzám LUPISAN pro pokožku hlavy s lupy
Sprchovací olej NEUTRÁLNÍ pro přecitlivělou pokožku Sprchovací olej NEUTRÁLNÍ pro přecitlivělou pokožku Sprchovací olej NEUTRÁLNÍ pro přecitlivělou pokožku Sprchovací olej NEUTRÁLNÍ pro přecitlivělou pokožku
Směs éterických olejů PROAPINOL Směs éterických olejů PROAPINOL
Směs éterických olejů ENDOPARAZIN Směs éterických olejů ENDOPARAZIN Směs éterických olejů ENDOPARAZIN Směs éterických olejů ENDOPARAZIN Směs éterických olejů ENDOPARAZIN
VLASOVÝ MYCÍ OLEJ pro normální a suché vlasy VLASOVÝ MYCÍ OLEJ pro normální a suché vlasy VLASOVÝ MYCÍ OLEJ pro normální a suché vlasy VLASOVÝ MYCÍ OLEJ pro normální a suché vlasy
Mycí olej HY-CLEAN na ruce Mycí olej HY-CLEAN na ruce
Univerzální aroma-čistič AROMA SANITOL Univerzální aroma-čistič AROMA SANITOL Univerzální aroma-čistič AROMA SANITOL
Rostlinný prášek SAMEA k omývání ovoce a zeleniny Rostlinný prášek SAMEA k omývání ovoce a zeleniny
Přípravek ORANGE ACIDOL na vodní kámen Přípravek ORANGE ACIDOL na vodní kámen

Hodnocení

Recenze produktu

Tento produkt dosud nebyl recenzován. Pomozte ostatním při výběru a buďte první kdo recenzuje produkt.

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice