371 140 900
(8-15:30 h)

Kosmetika v pentagramovém elementu Kov

Kosmetika v pentagramovém elementu Kov

Podzim prověřuje naši odolnost. Odkrývá naši připravenost, obranyschopnost, sílu psychiky. Jangová energie začíná být pod nadvládou té jinové. Dny se zkracují, noci prodlužují. Příroda se uklidňuje, míza se stahuje z větví stromů směrem dolů do kořenů, stromy se zbavují listí. To padá na zem a tvoří ochrannou vrstvu před přízemními mrazíky.  Aby nás jen tak něco neporazilo, potřebujeme si vytvořit dostatečně tvrdý ochranný štít, který nebude moc těžký, abychom se v něm zvládli pohybovat a fungovat mezi lidmi. Jen díky pevné ochranné vrstvě budeme čelit vnějším vlivům, ty špatné odrazíme pryč a ty dobré necháme vstoupit. Takový je úkol kovu. 


 

Základním orgánem elementu KOV jsou PLÍCE. Plíce řídí dýchání, vdechují čistou energii a vydechují kalnou. Vdechovaná energie dodává sílu celému tělu, všem orgánům. Plíce řídí oběh vody, zprůchodňují vodní cesty a účastní se metabolismu tekutin, pomáhají srdci s oběhem krve, regulují otevírání a zavírání podkožních prostorů. Plíce ovlivňují kvalitu kůže a ochlupení. Jsou-li plíce silné, pracuje správně ochranný štít v podobě kůže. Naopak plíce otevírají povrch kůže, aby mohly s potem odejít škodlivé látky. Kůží také dýcháme. Slabé plíce a tenká ochranná vrstva kůže se nemůže dlouhodobě bránit vnějším nežádoucím vlivům.
Tlusté střevo je párový orgán plic. Odvádí odpad a vylučuje stolici. Přejímá z tenkého střeva zbytky nestrávené potravy, odvádí z nich tekutiny a formuje stolici, kterou vylučuje ven. Pokud je střevo nemocné, ztrácí tuto schopnost a mohou vzniknout průjmy nebo naopak zácpy.
Nepřítelem plic je sucho. Vniká do těla ústy a nosem. Vysychající nosní sliznice nemůže plnit svou funkci a pustí do našeho dýchacího systému mikroorganismy, které následně oslabují tělní imunitu a způsobují onemocnění. Přetopené nebo klimatizované místnosti jsou pro člověka nepřirozeným prostředím a díky tomu dochází k snižování imunity a častější náchylnosti k onemocnění. 
Podporu imunitního systému máme spojenou s přidáním doplňků stravy v období podzimu a zimy.  Vitamíny, minerály nebo extrakty jsou vhodnou volbou, ne však jedinou. Další možností, kterou někdy praktikujeme a ani o tom nevíme, je například používání aromaterapeutické olejové kosmetiky /AOK. Esenciální oleje pomáhají při podpoře našeho zdraví, tak jak to dělávaly bylinky za dob našich babiček. Vzhledem k tomu, že se jedná o koncentrované látky, musíme být obezřetní při používání. Vhodné je vyhledat pomoc odborníků, kteří vám vždy pomohou při rozhodování. 

PŘÍPRAVKY, KTERÉ BY NEMĚLY DOMA CHYBĚT 


 

Pomalu přichází chladné dny a my potřebujeme prohřát. Relaxační koupel v Koupelovém oleji EUKALYPTOVO TYMIÁNOVÉM je vhodným pomocníkem. Jedinečná kompozice použitých éterických olejů napomáhá detoxikaci organismu a podporuje imunitu. Při nachlazení a pro podporu obranyschopnosti organismu provádíme koupel malinko odlišným způsobem, než je tomu při relaxaci. Do tekoucí vody přidáme cca 20 ml koupelového oleje a po 10-15 minutách relaxace ve vodní lázni zvýšíme teplotu vody. V okamžiku navození pocitu pocení koupel opustíme, zabalíme se do prostěradla a ulehneme na lůžko.
Suchou nosní sliznici podpoříme oleji při relaxační koupeli, ale pro intenzivnější podporu volte NOSNÍ OLEJ BABY nebo NOSNÍ OLEJ. Pokud se infekce přesunula do dutin, oceníte DONOSOL. U malých dětí se objevuje zánět středního ucha. Pokud zachytíte tento problém v jeho počátku, použijte nosní olej i na ošetření ucha. Působení se zesílí, pokud jej použijete při koupeli. 
Namožené svaly, zatuhlá ramena ocení masáž nebo zábal pomocí balzámu BORO BORO. Jedinečné účinky olejů z borovice, jalovcegrepu a zázvoru mohou být prospěšné pro pokožku s různými kožními problémy, jako jsou ekzémy nebo alergie. Mají osvěžující účinky, podporují tok lymfy, jsou prospěšné při otocích. Vzhledem k tomu může být přípravek používán při dně, revmatismu a při syndromu neklidných nohou. LECITINIA NIGHT již není novinkou, ale připomenout ji musím. Unavené neklidné nohy si její péči zaslouží. 

A CO NA POKOŽKU OBLIČEJE?


 

Po ránu je vhodný lecitinový krém LECIDERMA SHEA SUPRA, poněvadž se na nás chystají mlhy a mohou se objevit přízemní mrazíky. Vhodnou volbou jsou oleje ARNIKA, NEROLI. Speciální péči a intenzivním anti-age účinkem můžete očekávat od přípravků GOTHEA DREAM a GOTHEA THEA
Pro mladší ročníky sáhněte pro přípravky GIRL a BOY

Období elementu KOV má své spřízněné esenciální oleje, které podpoří správnou funkci plic, kůže a energie, která je pro toto období charakteristická. Cypřiš, šalvěj, eukalypt, yzop, borovice, tea tree, tymián, kadidlo, jalovec nebo směs olejů KOV můžete přidávat do koupele, masáží nebo použít při denní péči o sebe. 
Vhodným pomocníkem jsou inhalační tyčinky, které můžete mít například v kapse kabátu a použít vždy, když se vám hůře dýchá, lechtá vás něco v nose nebo někdo ve vašem okolí kýchá. Pro podporu slizniční imunity můžete volit směsi éterických olejů AROMECLIMA,  ATEMOL, ANEMOSOL, AROMABABY, IMUBABY, OFFICE - DESI, DESIVIR a další v naší široké nabídce. Zvolenou “vůni” můžete použít i na polštář pro lepší dýchání při spánku, nebo do nebulizéru pro provonění a pročištění ovzduší v domácnosti, kanceláři i autě. 

Michaela Švorcová

Související zboží

Anti-age fluid GOTHEA THEA pro zralou pokožku Anti-age fluid GOTHEA THEA pro zralou pokožku
Koupelový olej EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ pro aktivaci tělesných funkcí Koupelový olej EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ pro aktivaci tělesných funkcí Koupelový olej EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ pro aktivaci tělesných funkcí Koupelový olej EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ pro aktivaci tělesných funkcí
LECITINIA NIGHT pro unavené neklidné nohy LECITINIA NIGHT pro unavené neklidné nohy LECITINIA NIGHT pro unavené neklidné nohy
Nosní olej DONOSOL
Směs éterických olejů AROMA BABY Směs éterických olejů AROMA BABY Směs éterických olejů AROMA BABY
Směs éterických olejů ATEMOL Směs éterických olejů ATEMOL Směs éterických olejů ATEMOL

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice