Potřebujete poradit?

371 140 900 (8-15:30 h)

Léto s vůní EXOTIKY - 1. díl JASMÍN

Service AKH s.r.o.
Léto s vůní EXOTIKY - 1. díl JASMÍN
Do kterých krajů se v duchu přenesete, když se řekne EXOTIKA? 
Egypt, Maroko, Madagaskar nebo dál, až třeba do Indie? Všude tam se můžete setkat i s exotickými vůněmi, jako jsou JASMÍN nebo YLANG YLANG. 

Na dovolenou jezdíme zejména kvůli odpočinku, načerpání nových sil, zklidnění a třeba i pro obnovu sexuální vitality.
Smyslný – uklidňující – exotický.  To jsou přívlastky pro dva omamně vonící éterické oleje YLANG-YLANG JASMÍN. Pojďme si je trochu představit.
 
JASMÍN ABSOLUE (Jasminum grandiflorum Flower Extrakt)

Pěstování – výskyt

Jasmín pravý (Jasminum officinale) je krásná popínavá rostlina s bílými či žlutými kvítky a tmavě zelenými listy. Pěstuje se v Alžírsku, Maroku, Francii, Číně, Egyptě, Itálii a Turecku, ale také v Indii, kde se z druhu Jasminum sambac získává absolue, který je pižmovější než Jasminum officinale. Je známý také jako národní květina a symbol Indonésie a Filipín.
V naší nabídce naleznete absolue z druhu Jasminum officinale f. grandiflorum.
 


Jméno „jasmín“ pochází z perského „yasmin“ a znamená „dar od boha“ nebo „sladce vonící rostlina“, Indové mu také říkají „měsíční svit háje“.

Typ vůně

Jasmín patří k nejdražším éterickým olejům. Dříve se vyráběl lisováním květů, ale ty jsou příliš křehké na to, aby se mohly destilovat, jedinými dostupnými oleji jsou proto dnes oleje extrahované těkavými rozpouštědly.

 

Jeho vůně je pronikavá, květinová, sladká a velice opojná.
Patří k nejrafinovanějším vůním a je používán v nejdražších parfémech.
Absolue má tmavě rudohnědou barvu, stejně jako krásně vybarvené mahagonové dřevo.
Velmi dobře se kombinuje s dalšími květinovými vůněmi, s růžovým a citrusovými oleji.
Tyto kombinace si můžete vychutnat například v pentagramové směsi OHEŇ nebo ZEMĚ. Má sladkou exotickou vůni, která vždy potěší.

JASMÍN v aromaterapii

V aromaterapii působí jasmín zejména po emoční stránce. Je oblíbený jako prostředek uvolňující tělo i mysl, povznášející náladu a rozpouštějící emoční blokády.
Působí jako nervové sedativum a současně výrazně povzbuzuje.
Je antidepresivní a vyvolává pocit optimismu, sebedůvěry a euforie.


JASMÍN a psychika

Jasmín je se svými euforickým, smyslovými vlastnostmi přínosný při všech typech depresí. Dobrou službu nám poskytne v náročných časech svými antidepresivními a euforizujícími účinky.
Působí při úzkosti, neuróze, psychosomatických potížích. Navozuje optimismus.
Zklidňující účinky jasmínu objevíte ve směsích HARMONIE nebo ROMANTICKÉ VÁNOCE.
 

JASMÍN v životě ženy

Stejně jako růže má JASMÍN výrazné účinky na ženskou intimitu. Harmonizuje menstruaci. Zmírňuje křeče dělohy i menstruační křeče, ať už v podbřišku nebo v zádech. 
Jasmínový olej se nedoporučuje v těhotenství, ale jeho použití při porodu je bezpečné.
Prospěšnost jasmínového oleje při těžkých a bolestivých porodech se může zdát poněkud mírnější a méně efektivnější než např. u levandulového či šalvějového, ovšem jeho nezpochybnitelná hodnota spočívá zejména v ulehčení a úlevě od traumatu z dlouhotrvajícího porodu a umocňuje radost z dávání nového života. Podporuje tvorbu mateřského mléka a zavinování dělohy po porodu.

JASMÍN v kosmetice

V kosmetice se jasmín používá k regeneraci zralé pleti. Najdeme ho i jako složku přípravků pro suchou a citlivou pleť a je obsažen v nejluxusnějších produktech, např. v EXKLUZIVNÍM REGENERAČNÍM OLEJI JASMÍN BPJ. Intenzivní vůně jasmínu láká zralé ženy třeba i v REGENERAČNÍM OBLIČEJOVÉM OLEJI JASMÍN.
Oceníte ho také při kožních problémech psychického původu.
Zklidnění na pokožce i na duši přinese lecitinový olej LECITOL YLJA, kterým můžete namasírovat tělo po koupeli.

JASMÍN – král i královna noci

Jasmín kvete v noci a jeho vůně je prý nejsilnější těsně nad ránem, když noc končí a začíná svítat. Hinduistický bůh lásky Kama bývá zobrazován s lukem (stejně jako řecký Eros či římský Cupid), který měl na konci šípů květy jasmínu.
Možná proto nenechá jeho vůně nikoho chladným. Říká se o něm, že je univerzálním afrodiziakem pro ženy i pro muže. Pomáhá harmonizovat ženské i mužské polarity.
Na fyzické úrovni účinkuje s orgány urogenitálního ústrojí. Jako renomované afrodiziakum a sexuální tonikum je jasmínový olej doporučován při impotenci a frigiditě. Podporuje a obnovuje sexuální vitalitu. Zbaví nás strachu z vlastní nedostatečnosti, pomáhá vyjádřit intimní pocity a rozptýlí pochyby o našich kvalitách. S JASMÍNEM budete jednoduše králem nebo královnou noci. Sílu jeho účinku můžete vyzkoušet při partnerské masáži s lecitinovým tělovým olejem LECITOL YLJA nebo ve směsi NOC LÁSKY.


 
Vůni jasmínu objevíme také v potravinářství. Používá se zejména k aromatizaci čaje, rýže, delikátního pečiva a dezertů.


 
Síla něžná, ale i nekompromisní, to je JASMÍN.
Užijte si letní dny s touto opojnou vůní, ať jste kdekoliv a příště se můžete těšit na další exotickou vůni - YLANG YLANG. 

Lenka Rigová 
 
Nejnovější články na blogu
Zdravá kůže a srst bez parazitů
Service AKH s.r.o.
Úpal nebo úžeh?
Service AKH s.r.o.

Související zboží

Exkluzivní éterický olej YLANG YLANG  Exkluzivní éterický olej YLANG YLANG 
Parfém ALOE & YLANG Parfém ALOE & YLANG Parfém ALOE & YLANG
Regenerační obličejový olej JASMÍN SPF6 při projevech stárnutí pleti Regenerační obličejový olej JASMÍN SPF6 při projevech stárnutí pleti

Doprava zdarma
po ČR od 1 500 Kč

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice