371 140 900
(8-15:30 h)

Moje zkušenosti s KOPAIVOU

Moje zkušenosti s KOPAIVOU

Mám 2 koně. Staršího valacha a mladou kobylu. Člověk by řekl, že jako “lovená zvěř” mají silný pud sebezáchovy. Vědí, že každé zranění, a především končetin, pro ně může být fatální. 
Zjišťuji však, že zdomestikovaní koně, nebo možná jen ti moji, mají tyto pudy celkem potlačené. Neustále řeším otoky, podvrknutí, natržené vazy, přetížené šlachy, tržné rány. 

Oba dva si udělali velmi podobnou ránu, a to s odstupem cca dvou měsíců. U kobyly jsme příčinu znali, u valacha je však záhadou. Nicméně u obou nás čekalo pár týdnů léčení. Kobyla si roztrhla nohu o železný výklenek a bylo potřeba, vzhledem k blátivému terénu, ránu pravidelně převazovat a čistit. Dostala antibiotika, abychom předešli zánětu. Potom, co tkáň začala granulovat, veterinářka doporučila kortikoidovou mast. Noha se zahojila celkem rychle, bez potíží. 

 

Jak jsem říkala, o dva měsíce později, na Štědrý den, jsem našla valacha a velkou tržnou ránou na pleci. Při čištění jsem zjistila, že měl vražený cca 8 cm kousek “něčeho” pod kůží směrem vzhůru. Rána se očistila, vypláchla a místo antibiotik a mastí jsem použila pouze heřmánkový výluh a éterický olej KOPAIVA. Každý den jsem zranění očistila, omyla heřmánkem a zakápla éterickým olejem. KOPAIVA je známá pro své protizánětlivé a bolest tlumící účinky. Oproti prvnímu případu jsme předešli antibiotické léčbě, vše se hojilo velmi rychle a bez potíží. 

Kateřina Glozová 

Související zboží

Dezinfekční přípravek DESINF Dezinfekční přípravek DESINF Dezinfekční přípravek DESINF Dezinfekční přípravek DESINF
Éterický olej KOPAIVA Éterický olej KOPAIVA

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice