371 140 900
(8-15:30 h)

Pomáháme včelám i v roce 2023

Pomáháme včelám i v roce 2023
V roce 2019 jsme se začali intenzivně věnovat myšlence využití rostlinných silic ve prospěch včel a jejich zdraví. Společnost 1. AROMATERAPEUTICKÁ KH a.s. zahájila spolupráci s výzkumníky z Jihočeské univerzity.
Po nezbytných počátečních vyšetřeních účinnosti silic v laboratoři se nyní rozjíždí již testování přímo v terénu ve včelstvech. Je potřeba vytvořit formu aplikace, která zajistí dostatečnou efektivitu v podmínkách běžného chovu včel.
Rostlinné silice ukazují svou sílu proti řadě včelích patogenů, které včelstva sužují - např. proti původci varroázy, vápenatění včelího plodu či moru včelího plodu.
 
Včelstva oslabená vlivem chemické zátěže v prostředí, klimatickými změnami a nekvalitní výživou v důsledku pěstování zemědělských monokultur mnohem obtížněji odolávají napadení patogenů a parazitů, kterým by silná včelstva zvládla odolat. Pro včely jsou přitom silice přirozenou složkou potravy, v určitém poměru se nachází i v medu. Zásadní je vytvořit směs silic účinných, zároveň vše ke včelám a včelímu plodu šetrných.

   
 
Náš výzkum má před sebou ještě řadu úkolů, kterým je potřeba se věnovat a vyřešit je, než budeme mít finální přípravky pro včelaře nachystány a schváleny. Věříme ale, že vás výsledek nezklame.
Prostřednictvím nákupu přípravků vyráběných společností 1. AROMATERAPEUTICKÁ KH a.s. tak na dobrou věc přispíváte i Vy!
 
Na výzkum podpory zdraví včel od nás putuje i další finanční dar
 
Stejně jako v loňském a předloňském roce, i letos přispějeme Jihočeské univerzitě finančním darem v hodnotě 10 % z částky získané prodejem přípravků pro ochranu rostlin AROMAFLORA. Tyto přípravky šetrné k opylovačům jsou založeny právě na účincích éterických olejů a neemového oleje.
Jihočeská univerzita v minulém roce dar využila na nákup včelařského vybavení a potřeb pro výzkum - digitálního refraktometru, digitálního konduktometru, rámků a nádob na stáčení medu a uchovávání medu.


 
V tomto roce činí finanční dar 10 000 Kč. S Jihočeskou univerzitou spolupracujeme dlouhodobě, proto jsme si jisti, že budou tyto prostředky smysluplně vynaloženy.
 
MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.
 

Související zboží

AROMA SANITOL 500 ml, 500 ml
10 %
10 %
431 Kč
DESINF 500 ml, 500 ml
340 Kč

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice