Potřebujete poradit?

371 140 900 (8-15:30 h)

Pomoc při urputné plísni nehtů

Service AKH s.r.o.
Pomoc při urputné plísni nehtů
Zbavit se plísňové infekce je běh na dlouhou trať. Je to dáno i tím, že postižené nehty dlouho odrůstají. Běžně nehet na ruce poporoste o cca 0,1 mm za den, tedy zhruba o 3 mm za měsíc. Na nohou rostou nehty 3-4 x pomaleji. Rychlost růstu se snižuje s věkem. Spory plísni kontaminují prostředí a mohou přetrvávat v domácnosti, v botách.
Plíseň nehtů není způsobována jedním konkrétním druhem mikroorganismu. Mezi její původce patří zejména skupina nazývaná dermatofyta, ale i další plísně i kvasinky. Častější je výskyt na nohou. Zde mají plísně skvělé prostředí při nošení neprodyšné obuvi a ponožek z umělých vláken. K rozvoji přispívá zhoršená cirkulace krve v končetinách, poruchy imunity, chronické ekzémy, cukrovka a jiné poruchy metabolismu, onemocnění ledvin, poruchy činnosti štítné žlázy, dlouhodobá léčba antibiotiky, kortikosteroidy a léky potlačujícími imunitu. Nehty trpící plísní jsou lámavé, ztluštělé, mohou být nažloutlé nebo jinak zbarvené.
 

Fotografie č. 1: Nehty před zahájením ošetřování.
 
O zajímavou zkušenost se s námi podělil zákazník trpící rozsáhlou plísní nehtů na rukou. Je dlouhodobě léčen u dermatologa, zlepšení bylo však vždy jen krátkodobé. Změny si můžete prohlédnout na fotografii č. 1. Na nehty mu bylo doporučena aplikace přípravku HOOFINOL RAPID ideálně 2 x denně až do doby, kdy nehet odroste (tedy několik měsíců). Následně používat denně nebo obden. Nelekejte se, že se jedná o přípravek pro zvířata! Suroviny používáme stejné v přípravcích pro zvířata i lidské zákazníky. Přípravek se skládá z lihu a silic s výraznými protiplísňovými účinky, tedy čajovníku, hřebíčku, tymiánu a lavandinu. Silice jsou zde zastoupeny v o něco vyšší koncentraci, než v přípravku MYKOSAN N. Použité éterické oleje byly laboratorně testovány, aby byla vybrána nejúčinnější směs. Byly prováděny testy účinnosti právě i proti plísním ze skupiny dermatofyt. Výhodou éterických olejů je, že molekuly účinných složek jsou velmi malé, pronikají kůží i tkání nehtu do hlubších vrstev.
 

Fotografie č. 2: Zlepšení stavu nehtů po měsíci a půl ošetřování. Aplikace probíhá i nadále.
 
Další doporučení:
  • Promazávání rukou mastným krémem (přípravek je pouze na lihové bázi, pokožka v okolí nehtů by byla vysušená.
  • Zařadit doplňky stravy bohaté na vitamíny (hlavně B, C a E) a minerály (zinek, železo, vápník, hořčík).
  • Konzumovat kvalitní bílkoviny.
  • Pro dezinfekci domácnosti využít dezinfekční přípravek DESINF.

 
MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.
 
Nejnovější články na blogu
Jak na kloše?
Service AKH s.r.o.

Související zboží

Dezinfekční přípravek DESINF Dezinfekční přípravek DESINF Dezinfekční přípravek DESINF Dezinfekční přípravek DESINF
ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT na posílení imunity ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT na posílení imunity ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT na posílení imunity ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT na posílení imunity
MYKOSAN N pro péči o nehet s výskytem plísní MYKOSAN N pro péči o nehet s výskytem plísní
Přípravek HOOFINOL RAPID pro péči o kopyta Přípravek HOOFINOL RAPID pro péči o kopyta

Doprava zdarma
po ČR od 1 500 Kč

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice