371 140 900
(8-15:30 h)

ANTI-AGING Pod drobnohledem

ANTI-AGING Pod drobnohledem

Jednoduše řečeno jde o novou medicínskou specializaci zaměřenou na zpomalení procesu stárnutí a udržení zdraví, propojující klasickou západní medicínu s medicínou východní. Anti-aging má v současnosti mnoho různých významů. Ve vědecké sféře se výzkum zaměřuje na zpomalení, prevenci či zvrácení procesu stárnutí. V lékařské sféře znamená anti-aging včasnou detekci, prevenci a léčbu chorob spjatých s rostoucím věkem. V kosmetické sféře je anti-aging označení pro produkty a procedury, které mohou napomoci redukovat viditelné známky stárnutí pleti a zamezit jejímu předčasnému stárnutí.  

Základním pilířem je strava

 Strava by měla být vyvážená, s dostatečným pitným režimem. Některé potraviny proces  stárnutí mohou zpomalit. Jde především o látky obsažené v potravinách, které prospívají tělu při jeho regeneraci, přispívají v péči o kardiovaskulární systém, podporují optimální krevní tlak, ochraňují před vznikem rakovinotvorných buněk. Mezi takové potraviny se řadí například mořské ryby, ořechy, avokádo, zázvor, tmavá čokoláda, borůvky, černý rybíz, olivový olej, pupalkový olej, čaj Pu Erh nebo třeba červené víno atd. V boji proti stárnutí intenzivně pomáhají antioxidanty, které působí proti nadměrné tvorbě volných radikálů, dokáží je převést do méně reaktivních nebo nereaktivních stavů. Působí však také preventivně. Patří sem například vitamíny A, B3 (niacin), C, E, flavonoidy, polyfenoly, karotenoidy.

Naše stárnutí záleží na genetických dispozicích, ale také na způsobu života. Kromě zdravého stravování je nutný dostatek spánku, podpora imunity, snížení stresu a vyčlenit si čas na vhodný pohyb. Anti-aging má za úkol dosáhnout co nejlepšího zdravotního stavu člověka a zpomalit proces stárnutí jeho celého organismu. Usiluje o omlazení organismu zevnitř i zvenčí. Řízeným používáním éterických/esenciálních olejů, tedy rostlinných silic, rostlinných olejů a másel udržujeme, podporujeme a zlepšujeme fyzickou a psychickou pohodu těla i duše každého jedince. V AROMATERAPII již mnoho let podporujeme novou medicínskou specializaci ANTI-AGING. 

Nedílnou součástí ANTI-AGINGU je zdravá kosmetika

 

 

Nadměrné sluneční záření zrychluje stárnutí kůže, ztenčení pokožky a tvorbu vrásek. Proto je důležitá ochrana, která sníží působení UV záření na pokožku a následnou tvorbu volných radikálů v těle. V pleťové kosmetice mohou pomoci přípravky s rostlinnými oleji, které mají své UV faktory. Vhodné je používání kosmetických přípravků s oleji podporujícími antioxidaci, omezujícími tvorbu volných radikálů v těle. Své opodstatnění mají kosmetické přípravky s obsaženými éterickémi oleji, které jsou známé svým působením na podkožní vazivo a tím podporují i regeneraci kolagenu a elastanu. 

Aromaterapeutická Olejová Kosmetika je vyráběna z rostlinných olejů a másel potravinářské, tedy FOOD kvality. Může být něco lepšího? FOOD značí vysokou kvalitu používané suroviny. Výjimkou jsou oleje jojobový a ricinový. Arnikový a kaštanový macerát do této výjimky patří také. Při jejich výrobě však používáme oleje patřící do kuchyně.
Účinky rostlinných olejů jsou doplněny účinky éterických olejů. Krásně se v kosmetických přípravcích doplňují a podporují. Aromaterapeutické přípravky dokonale přilnou na pokožku a podporují její fyziologii a upravují proces stárnutí. Nevytvářejí nežádoucí reakce, nezpůsobují vznik ekzémů, nevyvazují kožní tuky. Mimo to vše podporují přirozenou obranyschopnost pokožky a naši imunitu. O éterických olejích je známo, že za pomoci vhodného tukového nosiče pronikají přes pokožku do krevního řečiště a z našeho těla se vylučují přirozenou cestou do 24-48 hodin. Při své cestě působí na tělní tekutiny, krevní oběh, lymfu, uklidní rozbouřené emoce, uvolní známky stresu… no není to báječné?

Pokud to vše spojíte s kosmetickým ošetřením, bude vaše pokožka stále zářit zdravím. Nezapomeňte na vhodné držení těla a do životního stylu přidejte masáž. Oboje je prevence, zpomaluje proces stárnutí a odhání nemoci. 

Jaké oleje můžeme použít?Rozsáhlé téma s dlouhou odpovědí. Převážně všechny. Je vhodné znát jejich účinky a dle toho volit. Určitě však je vhodný neutrální olej mandlový, z vlašských ořechů, sojový, kanolový, makadamiový nebo z meruňkových pecek. Doplnit můžeme například arganový, amarantový, avokádový, jojobový nebo ricinový olej.  K směsi olejů přidejte přibližně 10 % olejů s vyšším obsahem kyselin linolové a linolenové, například pupalkový, brutnákový, slunečnicový, lněný, z andské růže neb o z pšeničných klíčků. Přidejte lecitin v koncentraci 0,5-2 % pro lepší emulgaci. Éterické oleje většinou volíme podle vůně. Doporučuji však podívat se na jejich účinky a i ten, který nám nevoní, zakomponovat k tomu, který nás zaujal vůní, a rozhodli jsme se s ním strávit voňavé chvíle. 

 

Rozmarýnový  olej - silně stimuluje a harmonizuje. Vhodný je při únavě, úzkosti, návalech slabosti. Napomáhá koncentraci, posiluje paměť. Aktivuje tělesné funkce, působí jako silný antioxidant a umí si poradit s volnými radikály. 

Šalvějový olej - revitalizuje, tonizuje při duševním oslabení, duševní únavě. Uvolňuje napětí, mysli, pomáhá sebekontrole. Lehce euforizuje. Posiluje cirkulaci energie a krve. Snižuje sekreci potu. 

 

Zázvorový olej - je vhodný při depresivních stavech, únavě. Uvolňuje napětí, uklidňuje při duševním utrpení, posiluje rozhodnost, sebedůvěru a morálku. Vhodný při nízké vitalitě, při malé sebedůvěře, posiluje optimismus a odvahu. Prohřívá oblast malé pánve, dodává energii ledvinám a probouzí zdravou sexualitu.

Citronový olej - osvěžující nervový stimulant. Bystří intuici, zvyšuje soustředění, pozvedá intelekt, rozptyluje zmatek. Podporuje prokrvení, tok tělních tekutin, podporuje imunitu, osvěžuje a snižuje tělesnou teplotu.

Michaela Švorcová

Související zboží

Anti-age fluid GOTHEA THEA pro zralou pokožku Anti-age fluid GOTHEA THEA pro zralou pokožku
Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA proti vráskám Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA proti vráskám Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA proti vráskám Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA proti vráskám
Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA SPF6  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA SPF6  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA SPF6  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA SPF6 
Regenerační fluid GOTHEA DREAM na vrásky Regenerační fluid GOTHEA DREAM na vrásky

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice