371 140 900
(8-15:30 h)

Éterický olej FENYKL

Se zklidňujícími a detoxikačními účinky. Přečíst více
Kód produktu: 4022
Značka: Karel Hadek
Země původu: Moldávie
od 209 Kč

Příznaky

  • icon Menopauza
  • icon Emocionální disharmonie
  • icon Trávení
  • icon Kašel
  • expand_more

Aromafauna Příznaky

  • icon Péče o mláďata
  • icon Podpora hormonální činnosti
  • icon Psychické obtíže

Představujeme vám

Semena fenyklu bohatá na éterické oleje jsou využívána jako koření i jako surovina pro čaj sloužící ke zlepšení trávení. Pěstován je prakticky celosvětově, ve volné přírodě se ale vyskytuje i v České republice.
Zajímavostí je, že dle řeckých bájí donesl Prometheus pomocí silného hořícího fenyklového stonku lidem oheň, který ukradl bohům na hoře Olymp.

INCIFoeniculum vulgare Oil
VÝROBA: Destilace vodní parou
ČÁST ROSTLINY: Semena
ALERGENY: Limonene
VŮNĚ: Sladce příjemná, pronikavě vonící, aroma vzdáleně připomínající anýz
EXPIRACE: 24 měsíců
CHEMISMUS: Anetol, pinen, kamfen, myrcen, fenchen, fenchol

CHARAKTERISTIKA: Světle žlutá kapalina. Detoxikační, pročišťuje, podpora zažívání, zprostředkovává pocit bezpečí a tepla.
DUŠE: Uklidňuje nervy, pomáhá při nejistotě, strachu, duševní nevyrovnanosti a úzkosti. Propůjčuje odvahu a důvěru. Boří emoční bloky, pomáhá přijmout i nepříjemné zkušenosti. Prohlubuje mateřské city, umožňuje důvěrné sebevyjádření a dobře komunikovat.
TĚLO: Pomáhá při nechutenství, nucení na zvracení či nevolnosti. Podporuje zažívání. Usnadňuje odkašlávání. Povzbuzuje krevní oběh. Stimuluje tvorbu mléka u kojících žen. Může upravovat nepravidelnou menstruaci, vhodný v menopauze a při PMS. Fytohormon.
VYUŽITÍ V KOSMETICE: Při ředění do 1 %. Vhodný v přípravcích pro ošetření suché a zralé pleti. Celkově uklidňuje a tonizuje. Používá se k péči o suché a normální vlasy. Přidáván do masážních olejů při celulitidě.
U žen při masírovávání napomáhá k vypnutí a zvětšení prsou. Je součástí přípravků pro ústní hygienu.

Použití

Do aromalampy, difuzéru: 5-10 kapek přidejte do vody, dle velikosti místnosti.
Na masáže: Použijte 2-5 kapek na 10 ml oleje, másla.
VAROVÁNÍ: Mírně působí jako hormon estrogen, proto by se neměl používat při endometrióze, při rakovině závislé na estrogenu.
Nevhodný pro těhotné. Vnitřně by jej neměli používat epileptici (může vyvolat záchvaty), lidé užívajících antikoagulancia, diabetici a při chirurgických zákrocích.
Ve větších dávkách uspává.

Skladování

Uvedená trvanlivost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C).
Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu.
Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Tento produkt není určený na léčbu jakékoliv nemoci. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin, herbáře, nebo na našem Blogu.

Potřebujete poradit?

Zákazníci také zakoupili

Směs éterických olejů CANDIOL Směs éterických olejů CANDIOL Směs éterických olejů CANDIOL Směs éterických olejů CANDIOL
Regenerační krém BALNARU TH jemný krém na ruce Regenerační krém BALNARU TH jemný krém na ruce Regenerační krém BALNARU TH jemný krém na ruce
Pleťové tonikum RŮŽOVÉ pro zralou pleť Pleťové tonikum RŮŽOVÉ pro zralou pleť Pleťové tonikum RŮŽOVÉ pro zralou pleť Pleťové tonikum RŮŽOVÉ pro zralou pleť
Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE SPF6  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE SPF6  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE SPF6  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE SPF6 
Oční krém SHEA-CARRE R s růžovým olejem Oční krém SHEA-CARRE R s růžovým olejem
ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN k péči o zuby při parodontóze ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN k péči o zuby při parodontóze ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN k péči o zuby při parodontóze ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN k péči o zuby při parodontóze
Regenerační obličejový olej GERADERM vhodný při pigmentových skvrnách Regenerační obličejový olej GERADERM vhodný při pigmentových skvrnách
OPALOVACÍ OLEJ SPF 6 OPALOVACÍ OLEJ SPF 6 OPALOVACÍ OLEJ SPF 6
RICINOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS RICINOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS RICINOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS RICINOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS
MANDLOVÝ OLEJ LZT MANDLOVÝ OLEJ LZT
Krémový balzám LUPISAN pro pokožku hlavy s lupy Krémový balzám LUPISAN pro pokožku hlavy s lupy
Krémový balzám SEBOSAN při výskytu seborey Krémový balzám SEBOSAN při výskytu seborey Krémový balzám SEBOSAN při výskytu seborey

Hodnocení

Recenze produktu

Tento produkt dosud nebyl recenzován. Pomozte ostatním při výběru a buďte první kdo recenzuje produkt.

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice