Suchý a svědivý ekzém u palců a zápěstí
Dobrý den, Chtěla bych Vás požádat, jestli by jste mi doporučili vhodný krém, případně i jiné Vaše výrobky na můj problém. Asi před týdnem se mi udělal ekzém na hřbetech rukou a na zápěstí, u palců mám načervenalé spíš suché flíčky. Všechno to svědí a nesnesu žádnou dezinfekci. Bohužel nevím z čeho ekzém mám a nikdy jsem podobný problém neměla. Hodně věřím bylinkám, proto jsem se rozhodla obrátit na Vás. Předem Vám děkuji za radu Klusáčková
Dobrý den, paní Klusáčková,
děkujeme Vám za dotaz. Pokud Vás ekzém na rukou dříve netrápil, je velmi pravděpodobné, že je příčinou. jeho vzniku narušená kožní bariéra pokožky. Časté používání agresivní alkoholové dezinfekce vede k vysušování a následné kontaktní dermatitidě, která se projevuje přesně tak, jak popisujete – zarudnutím, suchostí a svěděním.
Pro zklidnění pokožky a obnovu její přirozené ochrany Vám doporučuji následující postup:
1. Šetrná hygiena bez podráždění
Místo běžných mýdel a dezinfekcí začněte používat mycí olej na ruce SENZITIV. Ten pokožku šetrně očistí, ale zároveň ji promaže a zabrání dalšímu vysušování.2. Intenzivní hojení a úleva od svědění Na hřbety rukou a suché flíčky doporučuji naše mastnější bylinkové krémy na bázi bambuckého másla. Bylinkový krém SHEADERM TH obsahuje kadidlovníkový olej s výrazným protizánětlivým účinkem. Skvěle regeneruje a je osvědčený při ošetření suché a ekzematické pokožky stejně jako bylinkový krém ATOP-DERM. Ten obsahuje jalovcový éterický olej, který pomáhá rozproudit lymfu a urychluje čištění pokožky. Oba krémy díky svému složení okamžitě zmírňují pocit svědění a pnutí.
Pokud se v práci či v běžném životě nemůžete dezinfekci vyhnout, vyzkoušejte naši řadu Aromasanity. Dezinfekční lecitinové emulze DESISTRONG a DESICITRO obsahují narozdíl od běžných dezinfekčních gelů rostlinné oleje a lecitiny, které pokožku chrání, zatímco éterické oleje zajišťují antimikrobiální účinek.Pro mytí rukou zvolte mycí oleje s antimikrobiálním účinkem HY-DESISTRONG nebo HY-DESICITRO.
Věřím, že s pomocí bylinek se Vaše pokožka brzy zklidní. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás znovu obrátit.Ing. Lenka Rigová
Éterické oleje
Směsi éterických olejů
Absolue v jojobě/alkoholu
Inhalační tyčinky
Rostlinné oleje a másla
Doplňky stravy
Potřeby pro aromaterapii
BELAIR PUR Exclusive
BELAIR PUR Lite
Pleť
Péče o tělo
Ústní hygiena
Nosní přípravky
Vlasy
Péče o ruce a nohy
Opalovací přípravky
Parfémy
Co mě trápí
Dětské mycí oleje
Dětské krémy
Dětská ústní hygiena
Dětská intimní hygiena
Sady pro děti
Dětské neduhy
Vůně pro děti
Intimní hygiena u žen
Dámské parfémy
Dospívající dívky
Péče pro maminky
Pro sportovkyně
Celulitida
PMS
Menopauza
Vaginální suchost
Vousy a pleť
Tělo
Ústní hygiena pro muže
Kosmetika pro dospívající chlapce
Pro sportovce
Dle zvířete
Hygiena a dezinfekce
Srst a kůže
Antiparazitární účinky
Ostatní produkty
Vůně do bytu
Vůně do sušičky
Autoparfémy
Dekorace
Úklid a dezinfekce
Proti hmyzu
Ošetření rostlin
Dárkové poukazy
Dárky pro ženy
Dárky pro muže
Dárky pro babičku
Dárky pro dědečka
Dárky pro děti
Dárky pro mazlíčky
Dárkové sady
Sada pro grilování
Potřebujete poradit?
+420 371 140 900
poradna@aromakh.cz