Potřebujete poradit?

371 140 900 (8-15:30 h)

Tajemství vůně našeho domova

Service AKH s.r.o.
Tajemství vůně našeho domova
Jsou místa, jež nás lákají už pro svou specifickou vůni, která nám je příjemná, a díky které se do nich rádi vracíme. 
Když se řekne kavárna, lékárna, borový háj nebo třeba babiččina kuchyně, tátova kotelna či dědečkův dřevník, určitě se každému z nás vybaví ta známá vůně, podle které bychom poznali i se zavřenýma očima, kde jsme. A stejně je to i s vůní našich domovů. Ani ji neumíme popsat, protože ji nevnímáme, ale když se vrátíme po dlouhé době z dovolené, už ve dveřích nás obklopí „ta naše“ vůně, která v nás ihned vyvolá pocit „doma je doma“. 
A protože vůně ovlivňují naši náladu a psychiku, chceme, aby náš domov krásně voněl.
Čistota a vůně vytváří z našeho domova útulné místo, kde se cítíme v bezpečí a kde se můžeme nadechnout a načerpat novou sílu a energii. 


Když jsme bydleli v bytovce, bezpečně jsem poznala vůni všech bytů. Z jednoho bytu vonělo čerstvě vyprané prádlo, z dalšího se naopak linul zápach vařených jídel, z dalšího bylo poznat, že ho obývají domácí mazlíčci a u jednoho jsem se dokonce přistihla, že raději ani nedýchám, jak mi jeho „nevůně“ byla nepříjemná. 
Když má přijít návštěva, chci, aby jí u nás bylo dobře a aby jí to u nás hezky vonělo. Hned u vstupních dveří máme mističku s vonnými kuličkami, které navoním ještě před jejím příchodem. Nejoblíbenějšími vůněmi předsíně jsou u nás AROMABABY, ČERVENÝ POMERANČ, ATEMOL, DOBRÝ DEN a CALM WOMAN. O adventním čase je to JEŽÍŠEK a ADVENTNÍ vůně, které umocní náladu přicházejících Vánoc. 
Vůně čerstvě namleté kávy a upečeného koláče určitě nikdy nezklame :)

V našem domově je symbolem čistoty ORANGE SANITOL, a tak ten náš už tenkrát voněl pomeranči. A když jsme měli uklízecí směnu, vonělo pomeranči celé naše patro. A od té doby
na něj nedám dopustit. Mám doma samé muže, o to víc mě těší jejich uznání, když uklidím.
Ten nejmladší pak chodí po celém bytě a vykřikuje: „Maminko, ty jsi tu tak krásně uklidila!!“
a obdarovává mě pusinkami.
Tu pomerančovou vůni prostě chcete :). Díky éterickému oleji z pomerančů umocní vánoční náladu a je také skvělým dárkem pod stromeček.

 

Majitelům domácích mazlíčků se bude hodit pro osvěžení domácnosti či neutralizaci zápachu např. ze záchodku přípravek TOMCAT TOMMY a aromadeodorant REMY&ALCHEMY. Pohlcují nepříjemné pachy a díky éterickým olejům např. ze šalvěje nebo tymiánu budou zvířecí ubikace voňavé a mikrobiálně čisté. Vzduch nebo pelíšek lze osvěžit aroma-osvěžovačem THYMI SPRAY s vůní eukalyptu, citronely a kozlíku. 

 

Zdravě si můžete provonět domácnost za pomoci aromalampy, difuzéru nebo nebulizéru a směsi éterických olejů DESIVIR nebo INSPI FREE. Nakapat je lze i na dřevěné předměty, ze kterých se budou účinné látky pomalu uvolňovat. 
Domácnost můžete také provonět při vysávání díky směsi do vysavače AROMISAN s jemnou vůní pomerančů, hřebíčku, borovicového jehličí, eukalyptu a dalších. Provoní domácnost při úklidu a pomáhá omezit šíření roztočů.

PharmDr. Vendula Víchová


 
Nejnovější články na blogu
Když se objeví moluska
Service AKH s.r.o.
Plazí potíže se svlékáním kůže
Service AKH s.r.o.

Související zboží

REMY&ALCHEMY 100 ml, 100 ml
15 %
15 %
223 Kč
Směs éterických olejů AROMECLIMA Směs éterických olejů AROMECLIMA Směs éterických olejů AROMECLIMA
Směs éterických olejů DESIVIR Směs éterických olejů DESIVIR
Směs éterických olejů DOBRÝ DEN Směs éterických olejů DOBRÝ DEN Směs éterických olejů DOBRÝ DEN
Směs éterických olejů INSPI FREE pro podporu dýchání Směs éterických olejů INSPI FREE pro podporu dýchání
Akce
Univerzální aroma-čistič ORANGE-SANITOL Univerzální aroma-čistič ORANGE-SANITOL Univerzální aroma-čistič ORANGE-SANITOL
15 %

Doprava zdarma
po ČR od 1 500 Kč

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice