371 140 900
(8-15:30 h)

MĚSÍČKOVÝ OLEJ

Olej s regeneračními účinky pro citlivou pokožku. Přečíst více
Kód produktu: 5203
Značka: AKH
Země původu: Německo
od 99 Kč

Příznaky

Představujeme vám

Měsíček lékařský je hojně rozšířenou bylinou, která pochází z jižní Evropy a Orientu. U nás se pěstuje téměř 600 let a dříve nechyběl v žádné venkovské zahrádce. Květy měsíčku vložené pod polštář měly zajistit klidné spaní a poházené po podlaze zaháněly noční můry. Pro použití v kosmetice je výbornou surovinou měsíčkový olej. Olejový macerát je výluh rostliny v oleji, do kterého z ní přechází účinné lipofilní látky. Jako nosný byl zvolen sójový olej, který vyniká svou stabilitou. V aromaterapii jsou maceráty jedinečnou a neodmyslitelnou součástí masážních a regeneračních olejů, krémů, balzámů a mastí.

INCI: Calendula officinalis Flower Oil, Glycine soja Oil, Tocopherol
Fyzikální vlastnosti: čirá, žlutá až oranžová olejovitá kapalina. Získává se macerací okvětních lístků měsíčku lékařského v sojovém oleji.
Bod tuhnutí: pod − 8 °C
Relativní hustota: při 20 °C cca 0,92 g/cm³

Použití

Kosmetika: Měsíčkový olej má v kosmetice velmi široké použití. Je skvělý i pro velmi citlivou pleť dětí a problematickou pokožku. Uplatňuje se jako součást čisticích olejů na citlivou pleť. Při stresových stavech se přidává do koupele v kombinaci s vhodnými éterickými oleji. Bývá používán k výrobě přípravků na rozpraskané ruce, do olejů či krémů po opalování. Poradí si s problematickou pletí s akné, při lišeji. Vyniká svými silnými regeneračními schopnostmi. Pomáhá i proti svědivosti kůže. 
Pro zvířata: Své pozitivní účinky měsíčkový olej poskytuje i zvířatům, zejména jako součást ošetřujících a regeneračních balzámů a mastí při péči o citlivou, svědivou a suchou kůži. 

Skladování

Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Tento produkt není určený na léčbu jakékoliv nemoci. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin, herbáře, nebo na našem Blogu.

Zákazníci také zakoupili

Éterický olej CITRONELA Éterický olej CITRONELA
MANDLOVÝ OLEJ LZS MANDLOVÝ OLEJ LZS MANDLOVÝ OLEJ LZS MANDLOVÝ OLEJ LZS
Éterický olej HŘEBÍČEK  Éterický olej HŘEBÍČEK  Éterický olej HŘEBÍČEK  Éterický olej HŘEBÍČEK 
Éterický olej MATEŘÍDOUŠKA  Éterický olej MATEŘÍDOUŠKA 
ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT na posílení imunity ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT na posílení imunity ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT na posílení imunity ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT na posílení imunity ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT na posílení imunity
Prohřívací masážní olej FAUNA THERMOL Prohřívací masážní olej FAUNA THERMOL
PIPETY PIPETY PIPETY PIPETY PIPETY PIPETY
Směs éterických olejů AROMA BABY Směs éterických olejů AROMA BABY Směs éterických olejů AROMA BABY
Olej ALOE VERA Olej ALOE VERA
Exkluzivní éterický olej KOZLÍK Exkluzivní éterický olej KOZLÍK
Neutrální masážní olej FAUNA LECITOL N Neutrální masážní olej FAUNA LECITOL N Neutrální masážní olej FAUNA LECITOL N Neutrální masážní olej FAUNA LECITOL N
Exkluzivní éterický olej HEŘMÁNEK ŽLUTÝ Exkluzivní éterický olej HEŘMÁNEK ŽLUTÝ Exkluzivní éterický olej HEŘMÁNEK ŽLUTÝ

Hodnocení

Recenze produktu

Tento produkt dosud nebyl recenzován. Pomozte ostatním při výběru a buďte první kdo recenzuje produkt.

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice