371 140 900
(8-15:30 h)

OLEJ Z RÝŽOVÝCH KLÍČKŮ LZS 115 ml

Jemný olej pro studenou i teplou kuchyni. Přečíst více
Kód produktu: h5013u
Značka: Karel Hadek
Země původu: Česká republika
99 Kč
Dostupnost:
Doručení: 2 - 3 pracovní dny

Příznaky

  • icon Trávení
  • icon Infekce

Aromafauna Příznaky

  • icon Alergie a atopie
  • icon Zažívací obtíže

Představujeme vám

Olej lze použít jak ve studené kuchyni do salátových dresinků, pro výrobu majonézy, tak v teplé kuchyni k dlouhému vaření, smažení, pečení i k fritování. Získává se z rýžových otrub. Je hojně používán v Japonsku, Koreji, USA a Thajsku pro svoji chuť a stálé vlastnosti. Při smažení za vysokých teplot se nepřepaluje tak rychle jako jiné oleje. Obsahuje složky mající význam pro vyvážené stravování. 

INCI: Oryza sativa Bran Oil
Fyzikální vlastnosti: žlutá olejovitá kapalina, téměř bez vůně
Bod tuhnutí: cca −7 °C
Relativní hustota: při 20 °C, 0,916 g/cm³
Základní obsahové složky: mastné kyseliny - hlavní podíl kyselina olejová (C18:1) cca 42 %, linolová (C18:2) cca 36 % a palmitová (C16:0) cca 16 %; vitamíny, lecitin

Použití

V kuchyni: Slouží k doplnění stravy o vitamíny, další antioxidanty a lecitiny. Dle vlastního uvážení použijte při přípravě pokrmů, přidává se do salátů, zálivek.
Kosmetika: Má podobné vlastnosti jako olej z pšeničných klíčků, ale účinek není tak výrazný. Obsahuje vitamín E a obzvláště vysokou koncentraci oryzanolu, což je další výborný antioxidant. Díky tomu se jedná o olej s velmi silnými antioxidačními a zklidňujícími účinky. Poskytuje přirozenou UV ochranu proti poškození pokožky vlivem slunečních paprsků.
Je vhodný pro vlasové zábaly zejména tenkých a poškozených vlasů, pro péči o dětskou pokožku. Má dobrou snášenlivost, hodí se i pro citlivou a podrážděnou pokožku. Může napomáhat k regeneraci pleti, zabraňovat vzniku vrásek a mít příznivý vliv na růst vlasů. Je považován za nekomedogenní olej (index 2). Zjemňuje hrubou kůži aniž by zanechával pocit mastnoty. 
Pro zvířata: Můžete jej využít pro péči o suchou a rozpraskanou kůži, např. na psích tlapkách. Hodí pro doplnění mastných kyselin a dalších účinných látek do stravy psů a koní. Projeví se mimo jiné i na kvalitě srsti, která bude silná a lesklá. Je výborným zdrojem energie pro fyzicky namáhaná zvířata, využíváná k práci i při závodech.

Skladování

Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Tento produkt není určený na léčbu jakékoliv nemoci. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin, herbáře, nebo na našem Blogu.

Potřebujete poradit?

Zákazníci také zakoupili

Éterický olej ČAJOVNÍK  Éterický olej ČAJOVNÍK  Éterický olej ČAJOVNÍK  Éterický olej ČAJOVNÍK 
Pleťové tonikum YLANG YLANGOVÉ pro zralou a stárnoucí pleť Pleťové tonikum YLANG YLANGOVÉ pro zralou a stárnoucí pleť Pleťové tonikum YLANG YLANGOVÉ pro zralou a stárnoucí pleť Pleťové tonikum YLANG YLANGOVÉ pro zralou a stárnoucí pleť
OLEJ Z JADER HROZNŮ LZT OLEJ Z JADER HROZNŮ LZT OLEJ Z JADER HROZNŮ LZT
KOKOSOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS KOKOSOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS KOKOSOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS
Exkluzivní éterický olej NEROLI Exkluzivní éterický olej NEROLI Exkluzivní éterický olej NEROLI
Směs éterických olejů VÁNOČNÍ KOLEDA Směs éterických olejů VÁNOČNÍ KOLEDA
Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA SPF6  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA SPF6  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA SPF6  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA SPF6 
Éterický olej CEDROVÉ DŘEVO ATLAS  Éterický olej CEDROVÉ DŘEVO ATLAS  Éterický olej CEDROVÉ DŘEVO ATLAS 
Směs éterických olejů FINSKÁ SAUNA Směs éterických olejů FINSKÁ SAUNA
Směs éterických olejů VÁNOČNÍ POHÁDKA Směs éterických olejů VÁNOČNÍ POHÁDKA
Éterický olej RŮŽOVÉ DŘEVO INDICKÉ Éterický olej RŮŽOVÉ DŘEVO INDICKÉ
Éterický olej VAVŘÍN Éterický olej VAVŘÍN

Hodnocení

Recenze produktu

Tento produkt dosud nebyl recenzován. Pomozte ostatním při výběru a buďte první kdo recenzuje produkt.

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice