371 140 900
(8-15:30 h)

SÓJOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZT

Rostlinný olej s širokým využitím, lisovaný za tepla. Přečíst více
Kód produktu: 5016
Značka: Karel Hadek
Země původu: Rakousko
od 266 Kč

Příznaky

  • icon Trávení

Představujeme vám

Sója luštinatá je celosvětově rozšířená plodina, jedná se o luštěninu poskytující vyskový obsah bílkovin. Proto jsou sójové potraviny oblíbené u vegetariánů. Původ jejího využívání se nachází v Číně, má tísíciletou tradici. Olej může být použit v teplé kuchyni na jakékoli úpravy, uchová si přírodní nutriční látky a přirozenou chuť. Ve studené kuchyni se dá použít do zálivek na saláty nebo pro přípravu dresinků. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín E a K, draslík, železo, fosfor a aminokyseliny. Je známý pro vysoký obsah přírodního lecitinu. Sójový olej je běžně používanou složkou kosmetiky (emoliens), je využíván v krmivářství a potravinářství. Díky své stabilitě je skvělý pro výrobu olejových macerátů.

INCI: Glycine soja Oil 
Fyzikální vlastnosti: slabě žlutá olejovitá kapalina bez vůně
Bod tuhnutí: cca -13 °C
Relativní hustota: při 20 °C cca 0,923 g/cm³
Základní obsahové složky: mastné kyseliny - hlavní podíl kyselina linolová (C18:2) cca 59 %, olejová (C18:1) cca 23 %, palmitová (C16:0) cca 9 %, linoleová (C18:3) cca 4 % a arachová (C20:2) cca 1 %; vitamíny A, E, lecitin

Použití

V kuchyni: Slouží jako zdroj zejména nenasycených mastných kyselin. Hodí se pro studenou i teplou kuchyni. Dle vlastního uvážení používáme při přípravě, úpravě, dochucení pokrmů, přidáváme do salátů, zálivek.
Kosmetika: Jedná se o jeden ze základních nosných olejů pro přípravu kosmetických přípravků. Lisováním za tepla a následnou úpravou je olej zbaven slizovitých látek, které by při výrobě krémů měly za následek jejich nepříliš vábnou vůni. Lehce se vstřebává. Pro vysoký obsah nenasycených mastných kyselin může chránit pokožku a podporovat obnovu buněk. Udržuje pleť jemnou, vláčnou a poddajnou. Je řazen mezi komedogenní oleje (index 3). Významný je pro svou stabilitu. 
Pro zvířata: Sojový olej je široce využíván v krmivářství, je dobře přijímán psy, koňmi, atd. Je dobrým zdrojem nenasycených mastných kyselin pro zlepšení kondice a celkovou podporu vitality zvířat. Vždy je lepší v rámci výživy střídat různé rostlinné oleje. 

Skladování

Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Tento produkt není určený na léčbu jakékoliv nemoci. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin, herbáře, nebo na našem Blogu.

Potřebujete poradit?

Zákazníci také zakoupili

Sprchovací olej JALOVCOVÝ při únavě Sprchovací olej JALOVCOVÝ při únavě Sprchovací olej JALOVCOVÝ při únavě Sprchovací olej JALOVCOVÝ při únavě
LNĚNÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS
MANDLOVÝ OLEJ LZT MANDLOVÝ OLEJ LZT
Éterický olej EUKALYPTUS KOALA  Éterický olej EUKALYPTUS KOALA 
Směs éterických olejů VÁNOČNÍ KOLEDA Směs éterických olejů VÁNOČNÍ KOLEDA
Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA proti vráskám Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA proti vráskám Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA proti vráskám Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA SUPRA proti vráskám
VŮNĚ SPÁNKU - osvěžovač vzduchu VŮNĚ SPÁNKU - osvěžovač vzduchu
Éterický olej MANDARINKA ČERVENÁ  Éterický olej MANDARINKA ČERVENÁ  Éterický olej MANDARINKA ČERVENÁ 
Intimní balzám INTIMISS Intimní balzám INTIMISS Intimní balzám INTIMISS Intimní balzám INTIMISS
Tělový olej NARBENOL na odřeniny a jizvy Tělový olej NARBENOL na odřeniny a jizvy
Balzám HERPILAN na rty s opary Balzám HERPILAN na rty s opary Balzám HERPILAN na rty s opary
Speciální krém ARADEA pro pleť dlouhodobě vystavenou UV záření Speciální krém ARADEA pro pleť dlouhodobě vystavenou UV záření Speciální krém ARADEA pro pleť dlouhodobě vystavenou UV záření

Hodnocení

Recenze produktu

Tento produkt dosud nebyl recenzován. Pomozte ostatním při výběru a buďte první kdo recenzuje produkt.

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice