Potřebujete poradit?

371 140 900 (8-15:30h)

Usnadněte dětem návrat do škol s bylinkami

Service AKH s.r.o.
Usnadněte dětem návrat do škol s bylinkami
Děti
Po prázdninách plných zážitků děti zamíří zpět do škol a školek, začínají dětské kroužky. Většina se těší na své kamarády a učitele nebo učitelky. Se změnou denního režimu a novými povinnostmi ale mohou být spojeny nepříjemnosti, při jejichž řešení pomohou i bylinky.

Může se objevit strach (hlavně u prvňáčků nebo při změně třídy, školy, učitele) i úzkost z nového prostředí a neznámých lidí. V takové situaci nervového napětí dítě zklidní příjemné éterické oleje z MEDUŇKY INDICUM, HEŘMÁNKU, MANDARINKY, POMERANČE, RŮŽOVÉ PALMYMEDUŇKY. Zkuste i RAVENSÁRU, která zároveň podporuje dýchání a je známá pro své antimikrobiální účinky. Pomoci ale může i éterický olej nebo jejich směsi, které používáte doma. Dítě je na ně zvyklé a připomenou mu pocit klidu, který nachází právě v domácím prostředí. Obavy odežene KADIDLOVNÍK nebo MYRHA. Pro zlepšení sebedůvěry zvolte BOROVICI, BOROVICI – KLEČ, CEDR nebo FENYKL.

Některé éterické oleje mají schopnost podpořit koncentraci a zlepšit paměť, což při vyučování určitě přijde vhod. KADIDLOVNÍK, CITRON, BOROVICE jsou v tomto případě ideální volbou. Do této skupiny lze zařadit i MÁTU PEPRNOU, která ale není doporučována pro děti do 5 let.

Dětské kolektivy jsou rizikové z hlediska šíření respiračních infekcí. Je tomu tak i proto, že děti do 6 let ještě nemají zcela plnohodnotně vyvinutou imunitu. Éterické oleje pomáhají v boji s bakteriemi a viry díky svým antimikrobiálním schopnostem, dokážou ale zároveň stimulovat činnost imunitních buněk. Podporují dýchání, působí proti kašli a rozšiřují dýchací cesty. Skvělými antimikrobiálními pomocníky jsou EUKALYPTUS, BOROVICE, JEDLE, MATEŘÍDOUŠKA, RAVENSÁRA, LITSEA CUBEBA a směsi éterických olejů VIROSAN a AROMA BABY nebo směs esenciálních olejů IMUBABY.
Éterický olej můžete nakapat na kapesníček nebo na hračku/plyšáka, ke kterým si dítě pro zklidnění přičichne. Větším dětem nachystejte INHALAČNÍ TYČINKU s oblíbenou vůní.

Za řadu let se nám nashromáždily potěšující zprávy od učitelů, učitelek i rodičů ohledně používání směsí éterických olejů VIROSAN a AROMA BABY ve školách a školkách (lze je nakapat a nechat odpařovat z látky nebo dřevěných předmětů). Sami zaznamenali, že děti byly znatelně méně nemocné, než tomu je za sychravého počasí a v zimě obvyklé.

Nezapomeňte dětskou imunitu povzbudit i léty ověřeným ELEUTHEROCOCCOVÝM EXTRAKTEM, který je vhodný i pro děti.
 
MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.
Nejnovější články na blogu
Pečujte o zvířecí tlapky i kopyta!
Service AKH s.r.o.
Spánek u dětí
Děti

Spánek u dětí

Service AKH s.r.o.

Související zboží

Éterický olej MANDARINKA ČERVENÁ 10 ml, 10 ml
10 %
10 %
240 Kč
Éterický olej MEDUŇKA INDICUM 10 ml, 10 ml
10 %
10 %
118 Kč
Éterický olej RAVENSARA 10 ml, 10 ml
10 %
10 %
351 Kč
TYČINKA INHALAČNÍ - 5 KS

Doprava zdarma
po ČR od 1 500 Kč

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice