Potřebujete poradit?

371 140 900 (8-15:30 h)

VITAMÍN C

Sypká forma vitamínu C, doplněk stravy z výraznými antioxidačními a vitalizujícími účinky Přečíst více
Kód produktu: F5105k3
Značka: Aromafauna
304 Kč

Aromafauna Příznaky

  • icon Snížená imunita

Představujeme vám

Vitamín C (L-askorbová kyselina) je potřebný pro metabolismus aminokyselin, přispívá k udržení normální funkce imunitního systému, energetického metabolismu, nervové soustavy a podporuje funkci cév, chrupavek, kostí, kůže i zubů. Doplňování stravy vitamínem C může podporovat obranyschopnost. Patří mezi vitamíny rozpustné ve vodě. Je bohatě přítomen v ovoci a zelenině.
Tato nezastupitelná sloučenina je ve větším množství potřebná v situacích, kdy je zvýšen oxidativní stres (úraz, stres, vyčerpání, ...). Důležitý je zejména pro člověka a morčata, ti si jej neumí sami tvořit. Pro podporu imunity a dalších tělesných funkcí je ale při zátěži zásadní pro všechny živočišné druhy. 
Doporučená denní dávka vitamínu C pro člověka je individuální v závislosti na věku, pohlaví, fyzické a psychické zátěži a na ročním období. Práškový vitamín C se doporučuje užívat denně v několika malých dávkách nejlépe v nápojích – minerálkách a čajích. Teplota nápojů by neměla přesáhnout tělesnou teplotu. 
 

Použití

Vitamín C je sypký doplněk stravy rozpustný ve vodě.

Doporučené dávkování pro člověka: podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) je denní doporučená dávka 90 miligramů pro dospělého zdravého muže a 80 mg pro dospělou zdravou ženu. Maximální dávka by však měla být 2 g/den. DDD rozpusťte v přiměřeném množství vody, čaje nebo ovocné šťávy a popíjejte v průběhu dne. Dětem do 12 let podávejte polovinu uvedené dávky. 
K balení obdržíte pro praktické nabírání i odměrku o objemu 1 ml (odpovídá cca 1 g vitamínu). Pro pokrytí denní dávky tedy stačí nabrat trochu prášku jen na dno odměrky.

Morčata: 0,5 g vitamínu C (polovina odměrky) rozmíchejte v 10 ml vody, z roztoku pak denně nakapejte 30 kapek (1 ml - tedy 1 odměrka) do pitné vody. Vitamín C se poměrně rychle rozkládá, nevyužitý roztok skladujte v temnu a chladu, větší objemy dopředu nepřipravujte.
Psi: denně 0,1 - 0,5 g (dle velikosti psa) do vody nebo vlhkého krmení. 0,5 g sypkého vitamínu C odpovídá obsahu polovině odměrky nebo cca ¼ čajové lžičky.

Skladování

Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C).
Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Nepřekračujte doporučené dávkování!
Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy.
Není určeno dětem do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí!
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu!

Hlavní obsahové složky

  • icon Vitamín C

Tipy a zkušenosti

Morčata si, stejně jako lidé, nedokáží v organismu sama vitamín C (kyselinu askorbovou) vytvořit, proto je nutný jeho dostatečný příjem v krmivu, aby byl tento nedostatek nahrazen. I když si ostatní druhy zvířat tento vitamín syntetizují, neznamená to, že něco zkazíte, když jim do krmiva tuto složku v přiměřeném množství přidáte. Zejména při infekcích, při velké fyzické zátěži nebo třeba v rámci rekonvalescence po úrazu nebo operaci tento vitamín prospějete snad každému…

Potřebujete poradit?

Zákazníci také zakoupili

Univerzální aroma-čistič ORANGE SANITOL Univerzální aroma-čistič ORANGE SANITOL Univerzální aroma-čistič ORANGE SANITOL
Koupelový olej MEDUŇKOVÝ se silným uklidňujícím účinkem Koupelový olej MEDUŇKOVÝ se silným uklidňujícím účinkem Koupelový olej MEDUŇKOVÝ se silným uklidňujícím účinkem Koupelový olej MEDUŇKOVÝ se silným uklidňujícím účinkem
OLEJ Z MRKVOVÝCH SEMEN LZS OLEJ Z MRKVOVÝCH SEMEN LZS OLEJ Z MRKVOVÝCH SEMEN LZS
MASTICHA CHIOS 20 gr.
Éterický olej FENYKL Éterický olej FENYKL Éterický olej FENYKL
Směs éterických olejů ROMANTICKÉ VÁNOCE Směs éterických olejů ROMANTICKÉ VÁNOCE
Autoparfém  ČAJ & BOROVICE Autoparfém  ČAJ & BOROVICE Autoparfém  ČAJ & BOROVICE
Směs éterických olejů JAPONSKÁ SAUNA  Směs éterických olejů JAPONSKÁ SAUNA 
Intimní mycí olej HY-INTIMA pro ženy Intimní mycí olej HY-INTIMA pro ženy Intimní mycí olej HY-INTIMA pro ženy Intimní mycí olej HY-INTIMA pro ženy
Balzám LIPÍK SPF 10 na rty dětí
Směs éterických olejů VIROSAN Směs éterických olejů VIROSAN Směs éterických olejů VIROSAN
Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE pro podrážděnou pleť  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE pro podrážděnou pleť  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE pro podrážděnou pleť  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE pro podrážděnou pleť  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE pro podrážděnou pleť  Lecitinový regenerační krém LECIDERMA SHEA ROSE pro podrážděnou pleť 

Hodnocení

Recenze produktu

Tento produkt dosud nebyl recenzován. Pomozte ostatním při výběru a buďte první kdo recenzuje produkt.

Doprava zdarma
po ČR od 1 500 Kč

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice