371 140 900
(8-15:30 h)

LNĚNÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS

Olej ořechovo-máslové chuti pro doplnění stravy o nenasycené mastné kyseliny. Přečíst více
Kód produktu: 5006
Značka: Karel Hadek
Země původu: Česká republika
266 Kč

Příznaky

  • icon Infekce
  • icon Trávení
  • icon Akné

Aromafauna Příznaky

  • icon Zažívací obtíže
  • icon Alergie a atopie

Představujeme vám

Olej má jemnou ořechovo-máslovou příchuť, lze ho přidávat do salátových zálivek nebo jím zakapávat pokrmy. Jedná se o vysychavý olej sytě žluté až oranžové barvy. Olej je získáván lisováním z lněných semen. Pro organismus je zádsadní svým vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin (kyseliny linolové a alfa-linolenové), lecitinů, vitamínů a dalších antioxidantů. 
Lněný olej je velmi náchylný k oxidaci, jejímž následkem přichází o cenné složky. Žluklý olej mění svou chuť na nepříjmeně hořkou. Je proto nutné jej uchovávat v chladu a temnu. 

INCI: Linum usitatissimum Seed Oil
Fyzikální vlastnosti: zelenožlutý až tmavě zelený vysychavý olej. 
Bod tuhnutí: cca −23 °C
Relativní hustota: při 20 °C cca 0,929 g/cm³
Základní obsahové složky: nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselina alfa-linolenová (C18:3) cca 54 %, linolová (C18:2) cca 20 % a olejová (C18:1) cca 16 %; lecitin, vitamíny

Použití

V kuchyni: Olej je určen pro studenou kuchyni a dochucení pokrmů, pro doplnění stravy potřebnými esenciálními nenasycenými mastnými kyselinami. Do jídla jej přidáváme až ke konci úpravy, nezahřívejte jej. Díky obsahu složek esenciálních pro organismus slouží k celkové podpoře všech orgánových systémů, pomáhá při trávení. Podpoří organismus v období vyčerpanosti, rehabilitace a jiných potíží. Zmiňovány jsou jeho benefity zejména na kvalitu pokožky a zažívání.
Kosmetika: Olej se používá v kosmetických přípravcích ve směsích s dalšími rostlinnými oleji. Může se přidávat do masážních a regeneračních přípravků, kosmetických výrobků pro mastnou pleť. Při dlouhodobém používání samostatně může vysušovat pokožku. 
Pro zvířata: Výše uvedené benefity platí i pro zvířata. Zařazován je hlavně do stravy psů, koček a koní. Zásadní je obsah esenciálních mastných kyselin, vitamínů a dalších antioxidantů. Výborně jím podpoříte zvířata v obtížném období vyčerpanosti a různých potíží, kožních problémů, při snížené imunitě atd. Pro fyzicky zatěžovaná zvířata by měl být jasnou volbou. Pokud krmíte psy sytémem BARF, nesmí tento olej chybět ve vaší kuchyni. Účinky oleje se pro jeví i na kvalitě srsti, která bude pevná a a lesklá.

Skladování

Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Tento produkt není určený na léčbu jakékoliv nemoci. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin, herbáře, nebo na našem Blogu.

Zákazníci také zakoupili

Exkluzivní éterický olej JASMÍN ABSOLUE Exkluzivní éterický olej JASMÍN ABSOLUE
MASTICHA CHIOS
ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN k péči o zuby při parodontóze ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN k péči o zuby při parodontóze ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN k péči o zuby při parodontóze ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN k péči o zuby při parodontóze
OLEJ Z JADER ANDSKÉ RŮŽE LZS OLEJ Z JADER ANDSKÉ RŮŽE LZS
KARIOSAN olej k péči o ústa KARIOSAN olej k péči o ústa KARIOSAN olej k péči o ústa KARIOSAN olej k péči o ústa
MANDLOVÝ OLEJ LZT MANDLOVÝ OLEJ LZT
Pleťová voda JALOVCOVÁ pro zlepšení funkce lymfatického systému Pleťová voda JALOVCOVÁ pro zlepšení funkce lymfatického systému Pleťová voda JALOVCOVÁ pro zlepšení funkce lymfatického systému Pleťová voda JALOVCOVÁ pro zlepšení funkce lymfatického systému Pleťová voda JALOVCOVÁ pro zlepšení funkce lymfatického systému
Dezinfekční přípravek THYMICON s vůní tymiánu Dezinfekční přípravek THYMICON s vůní tymiánu Dezinfekční přípravek THYMICON s vůní tymiánu
Přípravek ORANGE ACIDOL na vodní kámen Přípravek ORANGE ACIDOL na vodní kámen
Univerzální aroma-čistič ORANGE SANITOL Univerzální aroma-čistič ORANGE SANITOL Univerzální aroma-čistič ORANGE SANITOL
Éterický olej LITSEA CUBEBA  Éterický olej LITSEA CUBEBA  Éterický olej LITSEA CUBEBA  Éterický olej LITSEA CUBEBA 
OLIVOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS OLIVOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS OLIVOVÝ ROSTLINNÝ OLEJ LZS

Hodnocení

Recenze produktu

Tento produkt dosud nebyl recenzován. Pomozte ostatním při výběru a buďte první kdo recenzuje produkt.

Doprava zdarma
od 1 500 Kč

Odměny pro
registrované

Zaručená kvalita
zboží a výroby

Produkty šetrné
k přírodě

Vyrobené v
České republice